MASTER & MARGARITA

Muzyczna opowieść stworzona dla Małgorzaty Zalewskiej przez Gary Guthmana.

„Mistrz i Małgorzata" - zadziwiające literackie dzieło, które zostało przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków, przerabiane na przedstawienia teatralne, filmy, balet i operę.


Powieść Michała Bułhakowa uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł literatury rosyjskiej XX w. W tej ekstrawaganckiej powieści diabeł, przebrany za czarodzieja, przybywa do  Moskwy w latach trzydziestych ubiegłego wieku wraz ze swoją diabelską świtą wywołując zamęt wśród komunistycznych elit.


Jest i wspaniała historia miłosna pomiędzy Mistrzem i jego ukochaną która oczarowała kompozytora tak że ujął tę fantastyczną opowieść w intrygującą muzyczną formę koncertu na harfę i orkiestrę symfoniczną.
 

Kompozycje i aranżacje -  Gary Guthman

Czas koncertu - 90 min. (plus przerwa)

Harfa solo,

gitara elektryczna,

perkusja

Vn I, Vn II, Vl Vc, Cb,

Fl (1, 2), Ob. (1,2), Cl (1.2), Fg (1,2), Cor (1,2,3,4), Tr (1,2,3), Tbn (1,2,3), Tb, Timp, Perc (1,2)

 

PROGRAM:

Craters Edge , Red Sky Nights , It's Time! , Crescent Moon , Loves Rose, Garden Ring, Be My Dream, Woland’s Ball, Margarita, Manuscripts Don’t Burn

Szkoda, że premiera Mistrza i Małgorzaty Gary Guthman'a odbyła się w zamkniętej przestrzeni filharmonii, a nie w publicznej telewizji, w porze największej oglądalności.”

                                                                           - Tomasz Jakubowski - AUDIO

 

„Jest to muzyka niezwykła, pełna tajemniczej urody, zagrana kunsztownie - Małgorzacie Zalewskiej należą się szczególne brawa! Mieliśmy zatem na estradzie "Bal u Wolanda" w stylu rockowym, zakochaną muzykę czyli "Margaritę, słynną sentencję Wolanda "Manuskrypty nie płoną" i "The Garden Ring" - opowieść o Moskwie czasów Bułhakowa.”                                                        - Gazeta Wyborcza

WIDEO